Halı Yıkama Yöntemleri Nelerdir?

Ocak 30, 2023

Halı Yıkama Yöntemleri Nelerdir

Halı yıkama teknikleri yıllar içinde çok değişiklik gösterdi. Eskiden baharın gelişi ile halılar sokaklara çıkarılır, evlerin bahçelerinde ailecek yıkanırdı. Bu halı yıkama seremonileri hem imkanların elvermemesi hem de günümüzde zamanın çok daha değerli olması gibi nedenlerle ortadan kalktı. Bu süreçte özel halı yıkama şirketleri yaygınlaşmış olsa da halen daha pek çok insan evde halı yıkama konusunda ısrarcı. Bu tercihlerinde onların işini kolaylaştıracak bir yardımcıları da yok değil…

Vanish Halı Yıkama Şampuanı ile tertemiz halılar

En iyi halı yıkama yöntemlerinden biri elde yıkamaktır. Böylece halınızı dilediğiniz gibi temizleyebilir; ihtiyacınıza paralel ufak dokunuşlar yapabilirsiniz. Bu noktada size yardımcı olacak en iyi leke çıkarıcı ürünse Vanish Halı Şampuanı Elde olacaktır. Vanish Halı Şampuanı Elde, içeriğindeki oksijen molekülleri sayesinde en dipteki tozu, kiri ve yerleşmiş lekeleri yüzeye çıkararak derinlemesine temizlik sağlayan formülü ile işinizi kolaylaştırır.

Elde halı yıkarken lekeleri çıkarmak sizi fazla zorlamayabilir. Ancak halı, lekelerinden arınsa da tozla taşınan ve halıya işleyen bakterilerden kurtulamayabilir. Toz ve kirin getirdiği tüm bakterilerden elde yıkamada kurtulmanın zormuş gibi gözükebilir. Fakat Vanish Ekstra Hijyen Halı Şampuanı Elde kullanırsanız, kolay ve hızlı şekilde lekelerden kurtulmakla kalmaz; halınızı derinlemesine temizleyen formülü ile bakterileri de yok edersiniz. Üstelik Vanish Halı Şampuanı ailesinin bu iki üyesinin kullanımı da oldukça basittir:

● İlk önce bir elektrik süpürgesi yardımıyla halınızın üzerindeki parçaları toplayın.

● En fazla 40 derece sıcaklıkta 9 ölçü suya 1 ölçek Vanish Halı Şampuanı Elde ekleyin.

● Karıştırarak köpürttüğünüz karışımla lekeyi silin.

● Kuruduktan sonra halınızı tekrar elektrik süpürgesiyle süpürün.

Bir diğer halı yıkama yöntemi ise makine ile halı yıkamadır. Profesyonel anlamda halı yıkayan şirketler bu hizmeti sunar. Ancak halı yıkama fiyatları kesenizi yakabilecek boyutlara ulaşabilir. Bu nedenle halı yıkama makinesi sahibi olmak uzun vadede daha karlı olabilir.

Makineyle yıkamaya uygun halı modellerinizi yıkamada en büyük yardımcınız Vanish Halı Şampuanı Makine olacaktır. Bu ürünü kullanmak içinse makinenizin genelde 6 litrelik olan su tankına temiz su koyduktan sonra 200 ml Vanish Halı Şampuanı Makine’yi eklemelisiniz. Sonrasında halılarınızı temizleyerek yerleşmiş kirlerden sonsuza dek kurtulabilirsiniz. En derine işlemiş lekeleri ve kirleri özel formülü sayesinde yüzeye çıkararak derinlemesine temizleyen Vanish Halı Şampuanı Makine’nin bakterileri yok eden özel formüllü versiyonu

Vanish Ekstra Hijyen Halı Şampuanı Makine ise derinlemesine temizliğin yanında halılarınıza ilk günkü yumuşaklığını kazandırır.

Seçiminiz hangi Vanish halı şampuanından yana olursa olsun, uygulamadan önce kullanım talimatlarını ve halınızın yıkama önerilerini detaylıca okumalısınız.

POPÜLER