Kırmızı Özen İster

Aralık 29, 2022

Kırmızı Özen İster

Doğal olarak iddialı ve tutkulu bir renkle buluşuyoruz. Kırmızı kıyafetlerin büyülü dünyasında birkaç sorunun peşine düşüyoruz. Kırmızı nasıl giyilir? Kırmızı nasıl yıkanır? Kırmızı nasıl korunur? Kırmızılar için kimden ilham alınır? Son olarak ise ‘kırmızı şans getirir mi?’ diye soruyor ve yola çıkıyoruz.

Kırmızı dolu bir sezona hoş geldiniz! Yeni yıl ruhunun herkesi sardığı bu mevsimde, tutkunun tartışmasız sembolü olan kırmızıyla yakın temasa geçiyoruz. Elbette yalnızca tutkunun değil; aşkın, hırsın, liderliğin ve göz alıcılığın da sembolü kırmızı. Coşkulu kırmızılar, stilimizde yarattığı heyecanın da başrolünü zahmetsizce üstleniyor. Canlılığı ve enerjisiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran kırmızı, dekorasyondan teknolojiye ve en önemlisi modanın mutlak vazgeçilmezleri arasında konumlanıyor. Şimdi, kırmızının çekim alanındayız ve onunla birlikte yaşamaya kararlıyız!

NASIL GİYİLİR?

Renklerle oynamanın ve onları bir araya getirmenin en eğlenceli hali kıyafetlerimiz ve stilimizin ortaklığıyla gerçekleşiyor. Ruh halimizden yaşam tarzımıza uzanan birçok mesajı taşıma yeteneğine sahip stilimiz, kırmızının etkisi altında tüm ihtişamıyla bakışları üzerinde topluyor. Kendiliğinden sahip olduğu iddialı tavrını diğer renkler ve parçalarla bir araya getirmek zor gibi görünse de mümkün. Kırmızı, siyah ve beyaz gibi tonlarla mükemmel eşleşme yakalayabilecek cesur bir renk. Ekose desenler ise kırmızıyla bir diğer mükemmel eşleşmenin başrolünü paylaşıyor. Yeni yıl ruhunu en iyi yansıtan yeşil ve kırmızı birlikteliği ise doğru şekilde bir araya geldiğinde enerjinizi değiştirebilir. Kırmızının daha koyu tonları bu eşleşmede kurtarıcı olacaktır. Cesur görünümlerden kaçınanlar için ise mevsimin demirbaşı bereler veya büyük atkılar doğru seçimler olacak. Hem enerjinizi yükseltecek bir aksesuar hem de soğuktan koruyacak akıllı bir tercih. Tek bir yıldız parçayla göz alıcılığını perçinlemek isteyenler ise parlak kırmızı tonlarda çizmeler ve koyu tonlu blok bir kombinle gösterişli bir hava yakalayabilir. Stil hamlenizi yapmadan önce, unutmamanız gereken tek şey ise kırmızının birçok tonu olduğu ve kombinleyeceğiniz diğer renklere en yakışan tonunu seçebilmek olacak. Nötr tonlarla dengelemek de listemizdeki bir diğer madde. Kırmızılar dünyasında bir gezintiye çıkmanın tam zamanı!

NASIL YIKANIR?

Çamaşır yıkamak ilk bakışta kolay gibi görünse de aslında kendi içinde birçok kurala sahip ve önemli adımlardan oluşan bir rutin. Kırmızı kıyafetler, sahip olduğu rengin baskın etkisiyle kendisiyle benzer renk grubundaki kıyafetlerle yıkanabilir. Özellikle beyazlarla birlikte yıkanmamasına dikkat etmeniz gereken kırmızı kıyafetlerinizi renklilerinizle yıkamanız önemli. Benzer renk gruplarını bir arada yıkamak, bu nedenle önemli. Soğuk suda yıkamak ise kıyafetlerin yıpranmasını önlemek ve ömrünü uzatmak için atacağımız en önemli adım olmalı.

Bir diğer önemli konu ise etiket okuma alışkanlığı kazanmak. Kıyafetlerinizin etiketinde bulunan yıkma talimatlarını dikkatlice uygulayarak onları uzun ömürlü kullanım için destekleyebilirsiniz.

Kırmızı kıyafetinizi ilk kez yıkayacaksanız renk verip vermeyeceğini kontrol etmeyi seçenekleriniz arasında bulundurun. Yıkama esnasında suyun soğukluğu, hijyen sağlaması ve renklerin birbirine karışması gibi etkenler için ise doğru ürün kullanımı çok önemli. Bir sonraki maddede bekleniyorsunuz…

NASIL KORUNUR?

Çamaşır yıkamanın kıyafetleri korumada ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştik. Kıyafetlerinizin temizlenmesi, hijyeni ve kökü kokulardan arınması kadar renklerinin koruması da çok önemli. Vanish Multipower kıyafetlerin ömrünü 2 kat uzatarak* sevdiğiniz kıyafetlerinizi daha uzun süre giymenizi sağlar.

Soğuk suda bile lekeleri çıkarma, kötü kokuları önleme, maksimum hijyen sağlama ve renklerin birbirine karışmasını engelleme özellikleriyle Vanish Multipower, ‘yaşasın kıyafetler’ diyor. Çünkü kıyafetlerin yıkama ve kurutma sıklığı ve biçimi, kıyafetlerin ömrünü etkiliyor.

Sevdiğiniz kıyafetlerinizi daha uzun süre giymek için yıkamadan önce etiketinde bulunan yönlendirmelere dikkat edebilir, sıcak suda yıkamak kıyafetlerinizi yıprattığından soğuk suda yıkayabilirsiniz.

KİMDEN İLHAM ALINIR?

Cindy Crawford.

https://www.gettyimages.com/detail/news-photo/american-model-cindy-crawford-1993-news-photo/534873241?phrase=red%20dress

Audrey Hepburn

https://www.gettyimages.com/detail/news-photo/actress-audrey-hepburn-descends-the-daru-staircase-at-the-news-photo/149412270?phrase=audrey%20hepburn%20red

Lady Diana.

https://www.gettyimages.com/detail/news-photo/diana-princess-of-wales-wearing-a-red-bruce-oldfield-gown-news-photo/1197153523?phrase=red%20dress

Bella Hadid.

https://www.gettyimages.com/detail/news-photo/bella-hadid-sister-of-gigi-hadid-attends-the-unknown-girl-news-photo/532661674?phrase=red%20dress%20Bella%20hadid

Marilyn Monroe.

https://www.gettyimages.com/detail/news-photo/portrait-of-american-actor-marilyn-monroe-as-she-holds-a-news-photo/3227574?phrase=Marilyn%20Monroe%20red

KIRMIZI ŞANS GETİRİR Mİ?

Kırmızı renk birçok duyguyu çağrıştıran bir renk olmasının yanı sıra, şans getirdiğine inanılan bir renk olarak görülüyor. Harekete geçme hissiyle birlikte liderliği ve iradeyi de temsil eden kırmızı, Uzak Doğu geleneklerine göre iyi şansı simgeliyor. Ayrıca, Avrupa ve Amerika kıtalarında yaşayan birçok kültürde de şans getirdiği yönünde inanışlar bulunuyor. Kırmızının şans ile doğrudan veya bilimsel bir ilgilisi bulunmasa da özellikle yılbaşı gecesinde kırmızı giymenin şans getirdiği inancı oldukça yaygın bir düşüncedir. Kim bilir, belki de gerçekten şans getirir? Deneyelim!

*40°C’de deterjanla yıkamaya kıyasla 30°C’de deterjana ek Vanish ile yıkandığında

POPÜLER