Kıyafetleri Uzun Süre Giymek İçin İpuçları

Eylül 9, 2021

Kıyafetleri Uzun Süre Giymek İçin İpuçları

Rengi Solan Kıyafetler İçin Alınabilecek Önlemler

Bazen yıllar geçse de giymekten sıkılmadığın, içinde kendini mutlu ve rahat hissettiğin kıyafetlerinden ayrılmak zorunda kalırsın. Zaman içinde rengi solan gömleklerini, özellikle koyu renk kıyafetlerini daha uzun süre giyebilmen için gerekli ipuçlarını senin için topladık.

● Rengi solan siyah kıyafetler için ne yapmalı?

● Rengi akabilecek kıyafetler nasıl yıkanmalı?

Tüm bunlarla ilgili ipuçlarını araştırırken, giysilerine zarar vermeyecek çözümler bulmalısın. Böylece hem sevdiğin giysilerin kullanım süresi artar hem de onları güvenle saklayabilir ve keyifle giymeye devam edebilirsin.

Rengi Solan Siyah Kıyafetler İçin Ne Yapmalı?

Severek giydiğin siyah bir gömleğin bir süre sonra, eski canlı rengini kaybederek solmuş bir görünüm alabilir.

Rengi solmuş kıyafetlere çözüm ararken ilk dikkat etmen gereken, kıyafetin rengine uygun deterjan kullanımı yapmaktır. Koyu renkleri yıkarken tercih edeceğin deterjanın aynı zamanda güçlü lekeleri de yok etmesini istersin. Kıyafetlerini renkleri solmasın diye ılık suda yıkamak yerine soğuk suda bile etkili leke temizliği sağlayan Vanish Multipower ile temizlemeyi tercih edebilirsin.

Rengi Akabilecek Kıyafetler Nasıl Yıkanmalı?

Giysilerinde en sık yaşadığın problemlerden biri de renklerinin zaman içinde akması değil mi?

Bazı giysiler birkaç yıkamanın ardından ilk günkü canlı renklerini kaybederek solmuş ve eskimiş bir görünüme sahip olur. Severek aldığın ama rengi solmuş kıyafetlerine çözüm için temizleme seçeneklerini gözden geçirmen gerekir. Özellikle koyu renk kıyafetlerde daha sık karşılaşılan bu sorun için ‘’Rengi akan kıyafetler nasıl yıkanır?’’ sorusuna yanıt aramalısın.

Bazen spor sonrasında giysilerinde terlemeden kaynaklanan renk akma sorunu ile karşılaşabilirsin. Kumaşın yapısına bağlı olarak da yaşanan renk akması sorununun önüne geçmek için kıyafetinin üstünde yer alan yıkama talimatlarını doğru okuduğundan emin olmalısın. Doğru su sıcaklığı ve temizleme yöntemleri ile giysinin renklerini de koruyabilmen mümkün. ‘’Rengi akan kıyafetler nasıl yıkanır?’’ sorusuna da en doğru yanıtı bu yönlendirmeler verir.

Çamaşır makinesinde doğru yıkama tercihleri ile kıyafetlerini yıkarken, Vanish Multipower ile kıyafetlerinin rengine zarar vermeden doğrudan lekeyi hedef alabilirsin. Vanish Multipower’ı deterjanına bir kapak ekleyerek hem inatçı lekelere çözüm bulup hem de kıyafetlerinin rengini koruyabilirsin.

POPÜLER