Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

Ocak 30, 2023

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar

Hem okul hem de iş hayatının vazgeçilmezi mürekkepli kalemler her daim çantamızda, cebimizde. Özellikle kırmızı, mavi ve siyah renklerinin çokça tercih edilip kullanıldığı bu kalemler her ne kadar hayatımızın ayrılmaz bir parçası olsa da bazen sebep oldukları lekelerle de kalıcı hale gelip kabusa dönüşebiliyor. Aslında mürekkep lekesi nasıl çıkar sorusunun cevabı pek de zor değil…

Çabuk kuruyan yağ bazlı bir sıvı olması da mürekkebin kıyafetten, halıdan ya da koltuktan temizlenmesini de zorlaştırıyor. Ama mürekkep lekesinden kurtulmak imkansız değil. Hatta doğru yolu bilirseniz, lekeyi çıkarmak oldukça basit. Mürekkebi ne çıkarır, sertleşmiş ve kurumuş mürekkep lekesi nasıl geçer sorularının cevabına gelin beraber bakalım ve kusursuz temizliğe ulaşalım.

Kumaşlardaki Mürekkep Lekesine Etkili Çözüm: Vanish Multipower Kristal Beyaz

Mürekkep lekesi nasıl geçer sorusuna yanıt aramaya öncelikle beyaz kumaşlar ile başlayalım. Beyazların yeni ve parlak görünmesi elbette herkesin arzusu. Oldukça zorlu bir leke olan mürekkep lekesi de bu arzuyu kabusa çevirebilir.

Ancak Vanish Multipower Kristal Beyaz ailesi sayesinde bu lekeden kurtulabilirsiniz. Hem sıvı hem de toz halinde bulunan bu ürünün içerisindeki oksijen gücü sayesinde mürekkep lekelerinden tek yıkamada ve düşük sıcaklıklarda bile kolayca kurtulabilirsiniz. Dilediğiniz formunu seçerek gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz ürünün kumaşınızın grileşmesine engel olan beyazlatıcı özelliği de var. Seçiminiz Vanish Multipower Kristal Beyaz sıvıdan yana olacaksa şu adımları takip ederek yıkama işleminizi yapabilirsiniz:

● Lekelerin üzerine 1 çay kaşığı (2 ml.) Vanish Multipower Kristal Beyaz sıvı dökün.

● En fazla 10 dakika çamaşırlarınızı bu şekilde bekletin.

● Daha sonra çamaşır makinenizin deterjan bölümüne deterjanınıza Vanish Multipower Kristal Beyaz sıvı ekleyip normal yıkamanıza devam edin.

Renkli kıyafetleriniz için de aynı işlemleri Vanish Multipower sıvı kullanarak uygulayabilirsiniz. Bu ürünün de toz formu mevcut. İçeriğinde klor bulundurmadığı için renkli kıyafetlerinizde solmalara neden olmaz. Bu nedenle de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Eğer Vanish Multipower Kristal Beyaz toz’u kullanmak isterseniz de şu adımları izleyebilirsiniz:

● Vanish Multipower Kristal Beyaz Toz ölçeğinin dörtte birine üründen koyun.

● Daha sonra ölçek dolana kadar üzerine su ekleyin ve karışımı lekenin üzerine yedirin.

● 5 dakika bekletin ve daha sonra kıyafetinizi çamaşır makinesinde güzelce durulayın.

Renkli kıyafetlerinizi toz ürünle temizlemek isterseniz de Vanish Multipower toz’u kullanabilirsiniz.

Hem beyaz hem de renkli kumaşlarda 100’ü aşkın lekede kesin çözüm sunan Vanish Kosla Multipower’ları kullanırken ürünlerin kullanım talimatlarını ve kıyafetlerinizin üzerinde belirtilen yıkama önerilerini mutlaka okumalı ve dikkate almalısınız. Bu sayede kıyafetinizin kumaşınıza zarar vermeden en başarılı sonuca ulaşabilirsiniz.

Halıdan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar? Cevap : Vanish Halı Şampuanı Ürünleri

Mürekkep lekeleri yalnızca kıyafetleri lekelemiyor. Beklenmedik kazalar çamaşır makinesinde yıkanmayacak halıların veya koltuk yüzeylerinin de lekelenmesine sebep olabiliyor. Ama artık evinizin mürekkep dökülen yüzeyleri için endişelenmenize gerek yok. Vanish Halı Şampuanları ile kurumuş mürekkep lekelerinden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Ürünü kullanırken izlemeniz gereken adımlar şu şekilde:

● Mürekkep dökülen yerin tamamen kuruduğundan emin olmak için bir peçete yardımıyla yüzeyin üzerindeki fazlalıkları alın.

● Elektrik süpürgesiyle lekenin etrafındaki tozları temizleyin.

● 1 ölçek Vanish Halı Şampuanı’nı 9 ölçek suyla karıştırın.

Elde ettiğiniz köpüklü temizlik suyunu temiz bir bez yardımıyla lekeye uygulayın. Halı üzerindeki lekenin kısa süre içerisinde temizlendiğini göreceksiniz. Özel formülüyle yüzeylerin dokusuna zarar vermeden yumuşaklığını koruyan Vanish Halı Şampuanı en derinlerdeki lekelere bile kısa sürede etki eder ve sizi fazla ovalama derdinden kurtarır.

Yüzey tamamen kuruduktan sonra yeniden elektrik süpürgesiyle etrafındaki tozları alarak leke çıkarma işlemini tamamlayabilirsiniz.

POPÜLER