Özel Günler İçin Temizlik Önerileri

Ocak 16, 2023

Özel Günler İçin Temizlik Önerileri

Evlerimizin nasıl göründüğünde sadece kaliteli mobilyaların, ev düzeninin veya dekorasyonun değil temizliğin önemi de büyüktür. Dünyanın en güzel dekorasyonu ve en iddialı mobilyaları bile kirli bir evde kendini gösteremez. Dolayısıyla misafir ağırlanan özel günlerde evi derli toplu tutmak kadar tertemiz etmek de gerekir. Peki özel günlerde temizlik yaparken nasıl bir yol izlenmesi gerekir?

Vanish ile eviniz kendini göstersin!

Temizliğin estetik anlamda yaşam alanlarımızı güzelleştirdiği bir gerçek. Öte yandan ev temizliği sağlıklı bir ortam için de gerekli. Derli toplu olduğu kadar temiz de olan bir ev, sakinlerine sağlıklı bir yaşam alanı sunar; misafirlerine ise huzurlu ve enerjik hissedecekleri bir ortam… Dolayısıyla özel günler için yapılan temizlik, günlük toparlamalardan daha detaylı olmalıdır.

Temizlik sırasında halı yıkama gibi detaylı işlere girmeseniz bile en azından halılarınızı silmek isteyebilirsiniz. Halılar sadece üzerlerine dökülenler nedeniyle kirlenmez. Kolaylıkla toz tutar ve bu tozlar düzenli olarak temizlenmedikleri takdirde kirden lekelere dönüşebilir. Misafirleriniz gelmeden önce halınızı Vanish Halı Şampuanı Elde ile silerek bu görüntünün önüne geçebilirsiniz. Özel formülü ile en dipteki tozu, kiri ve yerleşmiş lekeleri yüzeye çıkararak derinlemesine temizlik sağlayan Vanish Halı Şampuanı, halılarınızı tertemiz ve yumuşacık yapar.

Koltuk temizleme de özellikle salonunuzun temiz görünmesi için gereklidir. Halılar gibi zamanımızın çoğunu üzerinde geçirdiğimiz koltuklar, sadece leke olmakla kalmaz zamanla tozlanır. Biriken tozlar ise tıpkı bir yemek lekesi gibi koltuğunuzun kumaşına işleyerek ona eski ve pis bir görünüm verir.

Polyester, naylon ve pamuk gibi farklı kumaş karışımlarında güvenle kullanabileceğiniz Vanish Koltuk İçin Leke Çıkarıcı Sprey, özel gün temizliğinde en çok işinize yarayacak ürünlerden biridir. Koltuğunuzda oluşabilecek her türlü lekeyi 30 saniyede yok eden bu ürün, koltuk silme konusunda oldukça iddialıdır. Özellikle evcil hayvanı olan aileler misafirlerini ağırlamadan önce koltuklarını Vanish Koltuk İçin Leke Çıkarıcı Sprey ile silerek onları tertemiz bir görünüme kavuşturabilirler.

Şık ve tertemiz bir ev görüntüsünü tamamlamada son dokunuş perdelere yapılmalıdır. Temiz ve bembeyaz perdeler evinizin temiz olduğu kadar ferah da görünmesini sağlar. Hem dışarıdan gelen kirli ve tozlu hava hem de ev içindeki sigara ya da yemek dumanı gibi dış etkenlerle kirlenen perdelerinizi temizlemede Vanish Toz Tül Temizleyici imdadınıza yetişir.

Söz konusu perdeler olduğunda en iyi leke çıkarıcı ürünlerden biri olan Vanish Toz Tül Temizleyici, çamaşır suyu içermediğinden perdelerinizi zarar vermeden temizler ve bembeyaz yapar. Özel gününüz için tertemiz yıkadığınız perdeleriniz, sigara içen davetlileriniz ya da açık camdan eve giren hava ile yeniden kirlenecektir. Bu durumun önüne geçmek ve perde temizliğinin uzun soluklu olmasını sağlamak istiyorsanız, perdenizin dokusunu kaplayarak kirin, isin ve dumanın nüfuz etmesini önleyen Vanish Tül Parlatıcı’yı kullanabilirsiniz.

Özel gün temizliğine püf noktalar

Özel günlerinizi kutlarken misafirleriniz için huzurlu, ferah ve temiz bir ortam yaratmada Vanish temizlik ürünleri her zaman yanınızda; bunu artık biliyorsunuz. Evin en çok alan kaplayan ve en çok dikkat çeken halı, perde veya koltuk gibi eşyalarını Vanish ile temizledikten sonra yapabileceğiniz birkaç küçük dokunuşla misafirlerinizi çok daha iç açıcı bir evde ağırlayabilirsiniz.

Örneğin dip köşe temizlik kadar evi havalandırmak da evinizin ferahlığı açısından oldukça önemlidir. Mevsim ne olursa olsun, evinizin içindeki havanın tazeliğini korumak için evinizi düzenli olarak havalandırmalısınız. Bir davet öncesinde gündelik hayatınızda kullandığınız fakat ev dekorasyonunuzda dağınıklık olarak gözükebilecek şeyleri kaldırmayı da unutmayın. Ufacık eşyaların bile kalabalık bir görüntü oluşturduğunu unutmamak gerek. Öte yandan misafirleriniz sadece salonda vakit geçirmeyecektir. Yeri geldiğinde yardım için mutfağa girebilirler ve pek tabii tuvaleti kullanabilirler. Gerçekten temiz bir ev izlenimi bırakmasını istiyorsanız, tuvalet ve mutfağı da temizleyip toplamayı ihmal etmemelisiniz.

POPÜLER