Ton Sür Ton Nedir? Nasıl Ton Sür Ton Giyinilir?

Şubat 8, 2022

Nasıl Ton Sür Ton Giyinilir

Yalın ama dikkat çekici tarzları sevenler ton sür ton normlarını sıklıkla kullanırlar. Yumuşak renk geçişleri ile modern, sade ama oldukça özenli bir duruş sunan bu kombinler çoğu zaman hayat kurtarıcı olabilir. Doğru parçalar seçildiğinde her ortama uygun ton sür ton giyim ve makyaj trendi uygulamak mümkündür. Nasıl mı? Tüm yanıtlar yazımızda sizi bekliyor!

Ton Sür Ton Nedir?

Ton sür ton, dilimize Fransızcadan geçmiş bir kavramdır. Türkçeye “ton üzerine ton” şeklinde çevrilebilir. Zıt renklerin bir araya geldiği colour blocking trendinin aksine ton sür ton renkler birbiri ile uyumludur.

Bu normun temelinde aynı rengin benzer tonlarını bir arada kullanmak yatar. Yumuşak renk geçişleri söz konusudur. Monokrom stilin bir parça daha renklisi olarak da tanımlanabilir.

Ton sür tonda genellikle bir ana renk belirlenir. Kimi zaman birbiri ile uyumlu iki renk de kullanılabilir. Kombinin tamamını bu ana rengin birbirini takip eden tonları çerçevesinde oluşturulur.

Ton Sür Ton Kombin Önerileri

Ton sür ton giyim tarzı ilk etapta çok basit görünebilir. Aslında gerçekten de zahmetsiz şıklık sunan bir stildir. Ama birkaç noktaya dikkat etmek ve kombin önerilerine uymak en iyi duruş için size yardımcı olabilir:

● Ton sür ton ile sade bir duruş elde etmek istiyorsanız, göz yormayan pudramsı tonlara yönelmelisiniz. Çok parlak ve patlak renkler ile kombin yapmaktan kaçınmalısınız. Pudra ve kum beji tonlarını kullanarak açıktan koyuya doğru giden bir kombin oluşturabilirsiniz.

● Gri ton sür ton her zaman hayat kurtarır. Koyu gri İspanyol paça bir pantolonu açık gri kazak ve kaban ile kombinleyerek kış günlerinde çok şık bir duruş elde edebilirsiniz.

● Siyahtan vazgeçemiyorsanız ton sür ton tam size göre. Ama siyahın farklı tonlarını kullanmak bazen soluk bir duruş sunabilir. Bu noktada siyah içerisinde çok hafif koyu mavinin olduğu bir parça tercih ederek hareketli bir kombin elde edebilirsiniz.

● Kışın en iyi ton sür tonlarından biri kahve odaklı olanlardır. Toprak tonlarının ön planda olduğu bu kombinde açık, koyu ve sütlü kahveleri kullanabilirsiniz.

● Daha çarpıcı bir kombin için pastel tonları tercih edebilirsiniz. Mint yeşili, lila, uçuk pembe ve mor, hafif soluk turuncu… Bu renkler tüm kombin şeklinde kullanıldığında tüm gözleri size çevirebilecek güçtedir.

● Beyaz ton sür ton duru güzelliğini ortaya çıkarmak isteyenler için vazgeçilmezdir. Bu noktada biraz kırık beyaz biraz da gri-platin beyaz karışımını kullanmayı deneyebilirsiniz. Bembeyaz bir pantolonu platin esintiler içeren bir ayakkabı ya da botla tamamlayabilirsiniz. Beyaz gömlek ve açık grili bir trençkot ile kombini taçlandırabilirsiniz.

● Renk olarak ne seçerseniz seçin, ton sür tonda sadelik için yukarıdan aşağıya, açıktan koyuya doğru ilerlemeniz daha iyi olacaktır. Daha dikkat çekici bir tarz için karışım yapabilirsiniz. Yalnızda çanta ya da bere gibi tek bir aksesuarı desenli bir parça seçerek kombine hareket de katabilirsiniz.

Birbirine uyumlu renkler ile çok basit bir şekilde çok şık kombinler oluşturabilirsiniz. Burada önemli olan renklerin geçişlerini iyi ayarlamak ve seçilen rengi en iyi şekilde yansıtan kıyafetler kullanmak.

Tabii bu etkiyi de sürekli hale getirmek, aynı kombini her seferinde aynı etkileyicilik ile taşımak için kıyafetlere iyi bakmak gerekiyor. Bu aşamada mutlaka ürünlerin etiketlerinde yer alan yıkama talimatlarını incelemelisiniz. Çok sevdiğiniz kıyafetlerin rengini uzun süre boyunca koruması için kullandığınız deterjanlara da dikkat etmelisiniz.

Bu noktada renk koruyucu etkili Vanish ürünleri tercih ederek en iyi sonuca ulaşabilirsiniz. Renkleri birbirine karıştırmadan canlı tutan Vanish ile düşük ısıda yıkanması gereken kıyafetlerinizi bile tertemiz yapabilirsiniz!

POPÜLER