Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Ocak 16, 2023

Yağ Lekesi Nasıl Çıkar

Kimi zaman mutfakta yemek yaparken üzerinize sıçrayan yemek yağı lekesi, kimi zamansa tadilat gibi işlerle uğraşırken kıyafetinize bulaşan motor yağı ya da gres yağı gibi lekeler ya da kişisel bakımınız sırasında giysinize damlayan bebek yağı gibi yağlar ilk bakışta gözünüze zor gelebilir. Çünkü hem sıvı olması sebebiyle kolay emilen bu lekeler, kumaşın derinlerine hızlıca işleyerek zorlu lekelere dönüşürler. Fakat istediği kadar zorlu olsun doğru müdahale ile yağ lekelerinden kurtulmak imkansız değil. Nasıl mümkün olduğuna ise gelin birlikte bakalım.

Vanish Kosla Multipower ile yağ lekesinden eser yok!

Söz konusu yağ lekesi olduğunda kıyafetlerinizi sadece deterjan ve su ile temizlemek yeterli değildir. Bu yüzden kıyafetteki yağ lekesi nasıl çıkar sorusuna verilebilecek en doğru yanıt Vanish’in leke çıkarıcı çeşitleri olacaktır.

Gerek kurumuş yağ lekelerinde gerekse farklı türden tüm lekelerde etkili formülü sayesinde lekeden iz bırakmayan Vanish Kosla Multipower, içeriğindeki oksijen molekülleri direkt olarak lekeye saldırır ve lekenin kumaşın derinliklerine inmesine engel olarak tek seferde söküp atar. Hem sıvı hem toz olarak bulunabilir.

Ayrıca farklı renklerdeki kumaşlar için de farklı seçenekler sunar. Örneğin beyazlarınızdaki yağ lekeleri için Vanish Kosla Multipower Kristal Beyaz Sıvı’yı kullanmalı; benzer lekeler renkli kumaşlarda söz konusu olduğunda Vanish Kosla Multipower Pembe Sıvı’yı tercih etmelisiniz. Her iki ürünü de aşağıdaki adımları takip ederek kullanabilirsiniz:

● Ürünü direkt olarak lekenin üzerine uygulayın.

● Lekeye iyice yedirin ve oksijen moleküllerinin kumaşa nüfuz etmesi için 10 dakikayı aşmayacak şekilde bekletin.

● Ardından kıyafetinizi makineye atın. Her zaman kullandığınız çamaşır deterjanına ek olarak bir ölçek Vanish ekleyerek yıkama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

● Her iki ürünü de kullanmadan önce kullanım talimatlarını okuduğunuzdan emin olun.

Kurumuş yağ lekesi nasıl çıkar derseniz, başvuracağınız adres yine aynı: Vanish. Ancak özellikle kurumuş lekelerde yukarıda da bahsettiğimiz yıkama öncesi işlemi mutlaka uygulamalısınız. Çünkü yağ lekesi kumaş tarafından hızlıca emildiğinden Vanish’in kumaşın derinliklerine dek ulaşabildiğinden emin olmanız gerekir. Vanish Kosla Multipower kurumuş yağ lekelerini bile kumaştan tek seferde ve narince çıkarmakla kalmaz, kumaşların hasar görmesini önleyici koruyucu formülü ile de bakımını da yapar.

POPÜLER